Site-navigatie

ADHD-medicijnen kunnen hallucinaties veroorzaken

Nieuwsbrief Jeugd – 27 januari 2009 – Medicijnen voor kinderen met ADHD kunnen in zeldzame gevallen leiden tot hallucinaties, ook wanneer ze volgens de voorschriften geslikt worden. Tot deze conclusie komen onderzoekers van de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) na het bestuderen van gegevens van 49 klinische onderzoeken, uitgevoerd door de medicijnfabrikanten zelf. In sommige gevallen kregen kinderen waanbeelden van wormen, insecten of slangen die op hen kropen.

Medicijnen die door de FDA genoemd worden zijn onder andere Ritalin, Concerta en Strattera. Hoewel de bijwerkingen zeldzaam zijn, vindt de FDA dat deze effecten goed besproken moeten worden met ouders, zodat zij niet schrikken van zulke effecten. Zo gauw de medicatie stopt, verdwijnen ook de bijwerkingen.
Meer informatie: Nieuwsbericht van Reuters
Bron: Reuters

Nederlands Jeugd instituut